Słowo manga oznacza humorystyczne obrazki. Manga narodziła się w Japonii. Obecnie manga wciąż cieszy się dużą popularnością. Także w Polsce istnieją wydawnictwa, które wydają właśnie mangi. Znawcom tematu z pewnością nie trzeba wyjaśniać kim jest „Czarodziejka z Księżyca” czy też opowiadać o „Dragon Ball”. Mangę można samodzielnie narysować. Należy jednak wiedzieć, jak rysować mangę. Pomocny w tym będzie kurs online. Bez wychodzenia w domu można zdobyć kilka podstawowych informacji, jak rozpocząć rysowanie mangi. Tutaj bardzo ważny jest każdy detal. Poniżej kilka wskazówek, jak narysować oczy.To właśnie one najbardziej przyciągają uwagę. Mogą być ogromne, wyrażające tym samym np. zdziwienie. W przypadku mangi oczami mogą być po prostu dwie kreski, które pokazują zadowolenie.

Pierwszy krok to nadanie oczom kształtu, następnie rysujemy źrenicę i dorysowujemy plamki światła. Źrenica wypełniona powinna być czarnym kolorem, tęczówka z kolei jaśniejszym. Fragment tęczówki można następnie wymazać i nadać kilka pojedynczych cienkich linii. Ma to na celu uwypuklenia całego oka. Początkujący wspomagać się mogą liniami pomocniczymi.

Jednakże na ten temat, a także jak narysować nos, usta dowiedzieć się można na specjalnych kursach również tych online. Tam też pojawi się możliwość posiłkowania przykładowymi obrazkami, które pokazują m.in. w jakich miejscach znaleźć powinny się wspominane linie pomocnicze.

Każdy element mangi wymaga odpowiedniej wiedzy. Tylko wtedy narysowana postać będzie wręcz idealna. Rysowanie dla wielu osób jest prawdziwą pasją. Kobiety i mężczyźni bez względu na wiek mogą nauczyć się rysować martwą naturę, karykatury, a także rysować węglem. Każdy może poznać tajniki tej przyjemnej twórczości, konieczne jednak będą: zapał to pracy i dobre chęci. Bez nich nie można spodziewać się szybkich i zachwycających efektów. Jeśli chcemy skorzystać z pomocy profesjonalistów, wówczas warto zapisać się na specjalne kursy rysowania. Istnieje również możliwość skorzystania z kursów i szkoleń online.